Мрія, напевно, кожного користувача комп’ютера – це свобода від проводів. Поступово ми звільняємося від них: купуємо ноутбук, купуємо бездротові миша і клавіатуру, купуємо bluetooth-навушники або стерео bluetooth-гарнітуру. У гонитві за цією свободою ми готові жертвувати продуктивністю комп’ютерів, залежністю від підзарядки акумуляторів і інших з’явилися нових проблем.

Щоб підключити Bluetooth-навушники або стерео Bluetooth-гарнітуру в операційній системі Linux потрібно встановити ПО, яке дозволить підключити Bluetooth-пристрою до комп’ютера. У Gnome реалізована робота Bluetooth “з коробки”, але немає підтримки A2DP, тому Bluetooth-навушники не будуть працювати за своїм призначенням. Додати підтримку A2DP можна встановивши чудову програму – Blueman. Ця програма відмінно працює з усіма Bluetooth-пристроями, дозволяючи працювати з A2DP-профілями.

Для коректної роботи автоматичного перенаправлення звукового потоку на підключення Bluetooth-навушники нам знадобиться додатковий звуковий сервер. В якості такого звукового сервера може виступати Pulseaudio. З допомогою Pulseaudio можна добитися автоматичного перемикання виведення звуку на Bluetooth-навушники, при підключенні останніх. Так само в ньому можна налаштувати рівень гучності для різних додатків окремо.

В ОС Ubuntu Pulseaudio встановлений в якості звукового сервера за замовчуванням. Якщо Pulseaudio був видалений, як це описувалося у статті “Видалення звукового сервера PulseAudio в Ubuntu”, то його слід встановити заново, так як без нього перенаправлення звуку, при підключенні стерео-гарнітури, не буде відбуватися автоматично. Для роботи Pulseaudio з Bluetooth-навушниками нам буде потрібно встановити додатковий модуль – pulseaudio-module-bluetooth.

Щоб підключити стерео Bluetooth-гарнітуру для прослуховування музики в Ubuntu потрібно:

 • Встановити звуковий сервер Pulseaudio з додатковим модулем pulseaudio-module-bluetooth:
  # sudo apt-get install “pulseaudio-*”

  Цією командою ми встановлюємо всі доступні пакети, які відносяться до звукового сервера Pulseaudio, в тому числі сам сервер і потрібний нам модуль. Якщо звуковий сервер вже встановлений, то все одно виконуємо цю команду для встановлення всіх потрібних пакетів.

 • Встановити Blueman. Детальніше про програму Blueman розказано в статті “Blueman – bluetooth-менеджер для Linux”. Для установки програми потрібно підключити додатковий репозиторій:
  # echo “deb http://ppa.launchpad.net/blueman/ubuntu `lsb_release -cs` main” | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/blueman.list
  # Підключення додаткового сховища програми Blueman
  # sudo apt-key adv –recv-keys –keyserver keyserver.ubuntu.com 6B15AB91951DC1E2 && sudo apt-get update
  # Установка ключа авторизації і оновлення списку пакетів
  # sudo apt-get install blueman
  # Установка Bluetooth менеджер Blueman
 • Налаштування Blueman.
 • підключаємо Bluetooth-пристрій до комп’ютера;
 • створюємо пару з пристроєм (найчастіше bluetooth-гарнітури і навушники використовують код доступу 0000);
 • встановлюємо пристрою атрибут Доверяемое;
 • підключаємо службу Audio Sink для аудіопристрої.
 • налаштовуємо регулятор гучності операційної системи на необхідний вам рівень гучності.
 • В результаті всіх цих дій на підключений Bluetooth-пристрій буде виводитися звук. При кожному наступному підключенні bluetooth-навушників або гарнітури Pulseaudio автоматично переведе звуковий потік на це пристрій, що дозволить забезпечити комфортне прослуховування музики через бездротові навушники.

  У більшості випадком для перекладу тексту люди використовують програмні перекладачі. Якщо потрібно швидко зробити технічний переклад документа, то краще звернутися в бюро перекладів, де люди грамотно зроблять письмовий переклад тексту за Вас. У Linux є кілька перекладачів, які заслуговують уваги, про які будуть публікації у подальшому. Не пропустіть.