Операційна система Ubuntu умовно складається з: системного ядра (Linux), графічного сервера (X Window Server) і графічного оточення (Gnome, KDE, Xfce і т. д.). Остання складова ОС Ubuntu є тим робочим столом, в якому ми звикли працювати. І його дуже легко змінити.

Ubuntu за замовчуванням використовує графічне середовище Gnome, яке володіє легким інтерфейсом і малої системної навантаженням. Хоча з розвитком Gnome споживання системних ресурсів зростає.

Щоб встановити KDE в Ubuntu поряд з графічним оточенням Gnome нам потрібно підключити додатковий сторонній репозиторій і завантажити нові пакети з мережі Internet. Поки завантажуються пакети KDE з Інтернет можна поганяти на радіокерованих моделях, які хоч і є дитячими іграшками, дозволяють швидко скоротати час будь-якого дорослого. Радіокеровані моделі – це іграшки не тільки дітей, але і дорослих.

Після цього у вікні GDM (вікно авторизації користувача) можна буде вибрати в якому графічному оточенні працювати: Gnome чи KDE.

Встановлення KDE в Ubuntu


# echo “deb http://ppa.launchpad.net/kubuntu-experimental/ubuntu `lsb_release -cs` main” | sudo tee -a /etc/apt/sources.list
# Додаємо додатковий репозиторій
# sudo apt-key adv –recv-keys –keyserver keyserver.ubuntu.com 60487016493B3065 && sudo apt-get update
# Установка ключа безпеки і оновлення списку доступних пакетів
# sudo apt-get install kubuntu-desktop
# Встановлюємо KDE

Видалення KDE в Ubuntu


Щоб безболісно і швидко видалити KDE, потрібно видалити бібліотеку kdelibs5, яка потягне за собою всі інші пакети.

Для видалення бібліотеки KDE скористаємося командою:

# sudo apt-get remove kdelibs5