Одним із способів установки операційної системи на нетбук або на комп’ютер, у якого немає можливості завантаження з CD/DVD-ROM, є створення завантажувальної флешки з ISO-образу ОС. Установка ОС з флешки можлива тільки при підтримки даної функції материнської платою (більшість сучасних материнських плат, ноутбуків і нетбуків мають таку можливість).

Така флешка допоможе проводити комп’ютерний ремонт набагато швидше і ефективніше.

Зробити завантажувальну флешку з ISO-образу нам допоможе платформна програма UNetBootin, версія якої є як для Linux, так і для Windows. Дана програма дозволяє з будь-якого завантажувального ISO-образу з легкістю зробити завантажувальну флешку. У процесі створення завантажувальної флешки з допомогою UnetBootin, що зберігаються дані залишаться недоторканими. Вільний дисковий простір USB-накопичувача не повинно бути менше портируемого ISO-образу.

Якщо Вам потрібно створити завантажувальну флешку з операційною системою Windows, то слід скористатися інструкцією створення завантажувальної флешки Windows.

Як зробити завантажувальну флешку з допомогою UNetBootin

Для того, щоб зробити завантажувальну флешку з ISO образу потрібно:

 • Скачати UnetBootin з сайту розробника.
 • Скачати UNetBootin для Windows або вихідний код для Linux:
  http://unetbootin.sourceforge.net
 • Установка UNetBootin в Ubuntu:
  # sudo apt-get install unetbootin
 • Запустити UnetBootin;
 • Вказати ISO-образ і вибрати букву тома USB-накопичувач і натиснути «OK». Для наочності нижче наведено скріншот:
 • Програма сама автоматично опрацює ISO-образ і зробить завантажувальну флешку, з допомогою якої в подальшому можна буде встановити ОС на комп’ютері без використання CD/DVD-ROM або створити LiveCD улюбленої ОС на флешці.

  Використання даної програми для створення завантажувальної флешки навіть у новачків не повинно викликати ніяких питань.