В наш час бази даних використовуються скрізь: у бухгалтерії, в бібліотеці, на складі. А найбільшим постачальником програмного забезпечення для обробки інформації є компанія Oracle. Стандартний мова структурованих запитів SQL не підтримує цикли, але дуже часто, для формування звітів, наприклад, без циклів не обійтися. Тому корпорація Oracle створила розширення цієї мови – PL/SQL.

Цикли призначені для багаторазового виконання певних операцій. В PL/SQL існує 3 типи циклів:

  • Безумовні цикли (нескінченні) – вихід з них не передбачений. Так як подібні цикли специфічні і використовуються нечасто, то організовуються вони за допомогою умовних циклів. Умову можна взагалі не вказувати або замість нього використовувати константу. Прикладом такого циклу є конструкція LOOP … END LOOP.
  • Умовні цикли – команди виконуються до тих пір, поки умова істинно. Приклад, WHILE умова LOOP … END LOOP.
  • Цикли з лічильником – цикл, в якому лічильник змінює своє значення з початкового до кінцевого з певним кроком, і для кожного значення лічильника виконується послідовність команд, що знаходяться в циклі. Представником цього типу циклів є конструкція FOR лічильник IN початкове значення..кінцеве значення LOOP … END LOOP.