З виходом кожної нової версії ОС Ubuntu всі стикаємося з завданням оновлення версії свого дистрибутива. Оновити ОС Ubuntu можна різними способами: через Internet, з CD-диска або з ISO-образу.

Нижче піде мова про оновлення дистрибутива Ubuntu з ISO образу ОС. Цей спосіб оновлення може стане в пригоді власникам нетбуків, у яких немає в наявності CD-приводу і людям кому записати CD-диск з операційною системою не представляється можливим.

За допомогою наведеного керівництва можна оновити всі подібні дистрибутиви ОС Linux: Debian, Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu і т. д.

Погодьтеся, нерозумно записувати новий CD-диск для чергового піврічного оновлення операційної системи Ubuntu. Більш правильніше скористатися можливістю команди mount, яка вміє монтувати ISO образи.

Для оновлення Ubuntu з ISO-образу:

  • Завантажити сам ISO-образ з офіційної сторінки завантаження. Необхідно завантажити ISO-образ під назвою alternate, так як він призначений для оновлення дистрибутива.
  • Монтуємо завантажений ISO-образ операційної системи в якості CD-ROM (у Вашому випадку назва ISO-файлу і розташування дистрибутива може відрізнятися):# sudo mount -t iso9660 ubuntu-9.10-alternate-i386.iso /cdrom -o loop
  • Якщо Ви оновлюйтеся з графічної оболонки Gnome, то після того як ISO-образ примонтируется, даємо команду на оновлення:gksu “sh /cdrom/cdromupgrade”