Банкрутство – це актив, придбаний або конфіскований як погашення позики. Згодом це майно має бути продане. Для цього була використана система фізичного аукціону. Вони бажали фізичної присутності сторін, закриття, нерозголошення результатів та обмеженого доступу до участі. Це ускладнило розуміння всієї системи та могло призвести до шахрайства та не гарантувало повернення депозитів.

Тому Кабмін схвалив продаж цього майна Prozorro.Salesдля проведення онлайн-аукціону. Ця платформа була створена Міністерством економіки та комерції у співпраці з Національним банком та Єдиним фондом гарантування вкладів для реструктуризації економіки та зменшення ризику корупції в комерційних операціях. Платформа розпочала свою діяльність у 2016 році як торгова площа для банків ліквідності. Згодом система розпочала продаж нерухомості та оренду землі, продаж невикористаних резервів у державному резерві та іншого державного майна, такого як металобрухт з деревиною.

Як працює ProzorroSales

Система Prozorro інтегрує понад 50 торгових майданчиків і формує дворівневу аукціонну систему:

  • Перший рівень – Prozorro.Sales, який є платформою для зберігання всієї інформації про пропозиції та аукціони. Він адмініструє торгові майданчики відповідно до затверджених правил і є системою, за допомогою якої відбувається процес торгів.
  • Другий рівень – це торгові платформи. Вони працюють із замовниками та покупцями, надаючи обслуговування та підтримку споживачів, послуги з реєстрації, масовий перегляд, попередній доступ до пропозицій на Prosoro та гарантуючи, що всі процеси відповідають встановленим правилам.

Одним з найпопулярніших веб-сайтів є Українська універсальна біржа https://sale.uub.com.ua/news/areshtovane-majno-bankiv-na-majdanchyku-prozorro-sale, яка існує з 1996 року і працює з Prorozoro з 2016 року. Це офіційна та акредитована платформа, яка надає клієнтам та покупцям повний спектр послуг клієнтів, реєстрація електронної пошти та послуги сповіщення, підтримка експертного менеджера та відповіді на будь-які питання щодо поведінки та участі в аукціонах.