Звуковий сервер PulseAudio спочатку замислювався розробниками як засіб управління звуковими потоками на низькому рівні, яке згодом зможе витіснити застарілий ESD (Enlightenment Sound Daemon) звуковий сервер.

PulseAudio від версії до версії обростає поруч “нововведень”, які повинні приємно дивувати користувача, але в реальності виходить, що новий звуковий сервер дивує користувача тільки нестримним зростанням споживаної ОЗУ і додатковими проблемами при відтворенні звуку.

Для повсякденних потреб (відтворення звукових файлів, відеороликів і спілкування через VoIP-телефонію) звуковий сервер PulseAudio не потрібно. Видалення PulseAudio допоможе звільнити трохи оперативної пам’яті і трохи розвантажити операційної системи.

Навіщо потрібен PulseAudio і в чому його проблеми?

Загальна ідея, яка закладалася розробниками PulseAudio в свій продукт, полягала в “правильному” управління звуковими потоками. Приміром, слухаєте Ви голосно музику, а Вам дзвонять по Skype’у. В такому випадку “правильний” звуковий сервер приглушить музику і дасть “комфортно” поговорити.

З допомогою PulseAudio стає можливим транслювати звук одного комп’ютера на колонки інших комп’ютерів, підключених до мережі. Це далеко не повний список.

Безперечно, задумка розробників дуже хороша, але реалізація PulseAudio поки далека від ідеалу.

Проблеми у PulseAudio є. Дуже часта проблема, коли звук відтворюється з частими затримками, на досить потужних комп’ютерах. Зустрічаються проблем можна виділити надмірне споживання оперативної пам’яті, що приводить до загальної повільності комп’ютера або взагалі до відсутності звуку в операційній системі.

Для виправлення цих проблем пропонується тимчасово видалити звуковий сервер PulseAudio з системи, а коли його час прийде встановити його заново.

Видалення звукового сервера PulseAudio в Ubuntu

Відразу після пункту видалення PulseAudio відмовляються працювати мультимедійні клавіші клавіатури, які регулюють гучність звуку. Ця проблема зважаться оновленням пакетів з стороннього репозиторію.Видаляємо звуковий сервер PulseAudio:# sudo apt-get remove pulseaudio gstreamer0.10-pulseaudio# Видалення пакетів# killall pulseaudio# Зупиняємо демон сервера

Якщо у списку пакетів на видалення буде знаходиться пакет ubuntu-desktop, то не варто лякатися. Це мета-пакунок, видалення якого не зашкодить ОС. Перевірено lynx.

  • Підключаємо додатковий репозиторій, з виправленими пакетами для звукового аплет Gnome та OSD-повідомлення.
  • Перезавантажуємо комп’ютер: echo “deb http://ppa.launchpad.net/dtl131/ppa/ubuntu `lsb_release -cs` main” | sudo tee -a /etc/apt/sources.list
  • Додавання додаткового сховища echo “deb-src http://ppa.launchpad.net/dtl131/ppa/ubuntu `lsb_release -cs` main” | sudo tee -a /etc/apt/sources.list
  • Додавання додаткового сховища sudo apt-key adv –recv-keys –keyserver keyserver.ubuntu.com F76FFEBE && sudo apt-get update
  • Додавання ключа безпеки і оновлення списку пакетів sudo apt-get install gnome-applets gnome-media gnome-settings-daemon libcanberra0
  • Оновлення пакетівВикликаємо вікно “Вибір мультимедійної системи” з консолі:gstreamer-properties

У вікні, скрізь вибираємо ALSA (див. рис.).

У підсумку, після перезавантаження ОС, Ви отримаєте працюючу звукову систему без звукового сервера PulseAudio. При цьому буде працювати стандартний Gnome-аплет керування рівнем гучності звуку і його графічне відображення.