Торговий термінал MetaTrader 4, що випускається компанією MetaQuotes Software, є тепер вже невід’ємною частиною життя багатьох людей.

Єдиною робочою платформою MetaTrader `а є операційна система Windows. Для системи Linux «рідного» MetaTrader `а не написано. У цій статті вирішена проблема запуску торгового терміналу MetaTrader в Лінуксі. Запускається термінал в Linux’е з допомогою альтернативи Windows API – Wine.

Будемо вважати, що Wine вже встановлений на Вашому комп’ютері. Для виконання описаних нижче дій права суперкористувача не потрібні.

Запуск торгового терміналу MetaTrader в Linux по кроках:

Встановлюємо торговий термінал MetaTrader 4. Проста установка, як у Windows.Далі замінюємо dll-бібліотеку mfc42.tar.gz (456 КБ). Помістимо файл в директорію
/home Вашадомашняяпапка/.wine/dosdevices/c:/windows/system32Робимо це як справжні системні Linux – адміністратори:# cd ~# Переходимо в домашню директорію;# wget http://itshaman.ru/file_download/2/mfc42.tar.gz# Копіюємо mfc42.tar.gz;# tar xzf mfc42.tar.gz -C ~/.wine/dosdevices/c:/windows/system32# Разархивируем mfc42.tar.gzДалі переходимо до налаштування Wine під Metatrader:# winecfg

На вкладці Програми натискаємо кнопку Додати додаток. Вибираємо і додаємо виконуваний файл торгового терміналу terminal.exe. В полі Версія Windows вказуємо Windows 98. У результаті повинно вийти так:

Після виконаних дій торговий термінал MetaTrader буде запускатися в Linux.

Список знайдених «багів» при роботі MetaTrader’а в Linux:

Не запускається довідка, але її можна відкрити через сторонню програму.При використанні програми помічена легка «заторможенність», але це, як показав особистий досвід, не дуже заважає в роботі.